Rady a Tipy

Jak ošetřit automobil před zimou?

Ošetření automobilu před zimou je v našich zeměpisných šířkách s ohledem na materiál, který je využíván k zimní údržbě silnic nutností. Technická sůl doslova „vyžírá“ autolak a vy se pak nestačíte divit.

Proto je nutné automobil na zimu připravit.

Ideálně v průběhu října nebo listopadu, záleží samozřejmě na počasí. Auto dobře umyjte například Autošamponem a následně použijte auto vosk. Můžete si vybrat z několika typů vosků a nano vosků podle toho zda máte lakovanou nebo foliovanou karoserii, podle toho zda chcete rychlý vosk nebo tvrdý vosk… Přehled vosků a jejich užití jsme Vám pro lepší orientaci sepsali níže na této stránce.

Po nanesení vosku na karoserii je nutné ihned vosk pořádně rozleštit buď ručně nano utěrkou nebo bavlněných hadříkem a nebo strojně za použití leštícího kotouče.

Účinek vosku zaznamenáte okamžitě po nanesení. Jednak se prohloubí barva a lesk vašeho auta a jednak bude vaše auto na omak krásně „hebké“.

Takže: Až se zima zeptá, jak jste se postarali o své auto před jejím příchodem, budete mít odpověď. A na jaře poznáte, že péče, kterou jste svému vozu věnovali se Vám vyplatila.

Jak na baterie v koupelně a kuchyni?

Nedávno jsme měli zajímavý dotaz od našeho zákazníka. Ptal se nás jak je možné udržet baterie v koupelně čisté, bez cákanců a kapek vody. Zajímavá otázka! Asi všichni bojujeme s věčně ušmudlanými bateriemi na nichž zaschne voda a když je vyčistíte po dvou dnech používaání vypadají jako by je nikdo nikdy nečistil.

Našemu zákazníkovi jsme doporučili Nano vosk na lodě! Tento nano vosk je určen pro ochranu kovových nebo lakovaných součástí lodi, které jsou téměř permanentně omývány agresivní slanou vodou.

Rozhodli jsme se pdrobit Nano vosk testování přímo na bateiích, i když naši zákazníci mají již s tímto Nano voskem zkušenosti v rámci ošetření bazénového zábradli a schůdků, kde jim nano vosk krásně zakonzervoval kov a ten i přes neustálý pobyt ve vodě vydrží krásně čistý celou sezónu.

Nanesli jsme utěrkou z mikrovnlákna nano vosk na vyčištěné baterie, rozleštili a podorbili je běžnému provozu. Po týdnu jsem zjistili, že občas se nějaká kapka sice na baterii usadí, ale znečištění není tak výrazné a co je zásadní, pro běžnou údržbu již stačí vzít jen suchý hadřík, baterii lehce otřít a výsledek je skvělý, baterie vypadá skvěle a jako nová.

Pokud máte baterie již starší a dejme tomu zašlé je potřeba před nanesením nano vosku baterii řádně vyčistit. K tomu bychom vám doporučili čistič Metal Refresh. Odstraní nečistoty a ideálně připraví povrch k nanesení nano vosku.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.